سخن رئیس‌جمهور
افغانستان از لحاظ جغرافیایی با قرار گرفتن در قلب آسیا و از لحاظ تاریخی به عنوان دروازه شبه‌قاره هند آماده است که به عنوان چهارراه آسیا عمل ‎کند. این یک مساعدت نه، بلکه دسترسی به مارکیت، سرمایه‌گذاری ترانزیتی و همکاری منطقه‌یی می‌باشد که ما از طریق آن در جست‌وجوی به دست آوردن جایگاه برحق خود در قطار دولت‌ها و کشورهای پیشرفته و به حیث عامل ثبات بین‌المللی و منطقه‎یی می‌باشیم.

سفرهای داخلی

زیارت خرقه شریف و دعا برای صلح و ثبات دایمی در کشور
۲۲ جوزا ۱۳۹۷

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی بعدازظهر دوشنبه، 21 جوزا 1397، به ولایت کندهار سفر نمود. هدف از این سفر مراجعه به زیارتگاه خرقه مبارک جهت دعا برای خیر، صلح و ثبات دایمی در کشور و بررسی وضعیت عمومی امنیتی ولایت کندهار بوده است.

گزارش سفر رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی به ولایت بلخ
۱۲ جوزا ۱۳۹۷

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برای یک سفر دوروزه صبح روز چهارشنبه، مورخ 9 جوزای 1397، کابل را به مقصد بلخ ترک نمود. در این سفر، رئیس‌جمهور را...

گزارش سفر رئیس‌جمهور محمداشرف غنی به ولایت خوست
۲۶ حمل ۱۳۹۷

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح روز دوشنبه، مورخ ۲۰ حمل ۱۳۹۷ در رأس هیئت عالی‌رتبه دولتی برای دیدار دوروزه از خوست، به این ولایت سفر نمود.

گزارش سفر رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی به ولایت پکتیا
۱۵ حمل ۱۳۹۷

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، همراه تعدادی از مقامات حکومتی، برای دو روز به پکتیا سفر نمود. وی صبح روز دوشنبه، مؤرخ ۱۳ حمل ۱۳۹۷، کابل را به مقصد این ولایت ترک نمود.

سفر رئیس‌جمهور غنی به ولایت غور؛ غم‌شریکی با فامیل شهدا و بررسی اوضاع عمومی امنیتی
۱۵ عقرب ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی به‌منظور غم‌شریکی با خانواده‌های حادثه اخیر ولایت غور و بررسی اوضاع عمومی امنیتی این ولایت، در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی به فیروزکوه مرکز ولایت غور سفر کرد.

گزارش سفر رئیس‌جمهور غنی به ولایت هلمند
۱۸ جوزا ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی به منظور بررسی اوضاع عمومی ولایت هلمند، به آن ولایت سفر کرد و پس از عزیمت به شهر لشکرگاه مرکز آن ولایت در سخنرانی خطاب به منسوبین قول اردوی ۲۱۵ میوند، از رشادت و فداکاری آنان ستایش به عمل آورد.

رئیس‌جمهور غنی به منظور افتتاح بند سلما و بررسی وضعیت عمومی هرات به این ولایت سفر کرد
۱۵ جوزا ۱۳۹۵

بند سلما (بند دوستی افغان - هند) طی یک مراسم تشریفاتی با حضور رئیس‌جمهور غنی و صدراعظم هند نارندرا مودی، شنبه، ۱۵ جوزای ۱۳۹۵، به بهره‌برداری سپرده شد.