سخن رئیس‌جمهور
افغانستان از لحاظ جغرافیایی با قرار گرفتن در قلب آسیا و از لحاظ تاریخی به عنوان دروازه شبه‌قاره هند آماده است که به عنوان چهارراه آسیا عمل ‎کند. این یک مساعدت نه، بلکه دسترسی به مارکیت، سرمایه‌گذاری ترانزیتی و همکاری منطقه‌یی می‌باشد که ما از طریق آن در جست‌وجوی به دست آوردن جایگاه برحق خود در قطار دولت‌ها و کشورهای پیشرفته و به حیث عامل ثبات بین‌المللی و منطقه‎یی می‌باشیم.

سفرهای خارجی

سفر رئیس‌جمهور غنی به چین
۲۱ جوزا ۱۳۹۷

محمداشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی به منظور اشتراک در هجدهمین کنفرانس سران سازمان همکاری‌های شانگهای، صبح روز دو شنبه، مورخ 19 جوزای 1397 برای سفر دوروزه راهی چین شد.

سفر رئیس‌جمهور غنی به ترکمنستان و امضای هفت موافقت‌نامه دو جانبه
۱۲ سرطان ۱۳۹۶

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، صبح روز دوشنبه، 12 سرطان 1396، در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی در سفر رسمی یک‌روزه به منظور دیدار با رئیس‌جمهور ترکمنستان پیرامون گسترش روابط میان دو کشور و امضای هفت موافقت‌نامه در حضور ایشان، عازم عشق‌آباد پایتخت آن کشور گردید.

سفر دوره‌یی رئیس‌جمهور به استرالیا، اندونزیا و سنگاپور
۲۲ حمل ۱۳۹۶

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی بر مبنای پنج حلقه سیاست خارجی، جلب همکاری‌ها و تحکیم روابط خارجی، در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی سفر دوره‌یی به کشورهای استرالیا، اندونیزیا و سنگاپور را به تاریخ۱۲ حمل سال ۱۳۹۶ آغاز نمود.

اشتراک رئیس‌جمهور در کنفرانس بروکسل برای افغانستان
۱۳ میزان ۱۳۹۵

کنفرانس بروکسل برای افغانستان زیر عنوان «مشارکت برای آبادانی و صلح» در پایتخت بلجیم با حضور هیئت عالی‌رتبه افغانستان به ریاست رئیس‌جمهور غنی، نمایندگان ۷۵ کشور و ۳۰ نهاد و سازمان بین‌المللی به شمول بان‌کی مون سرمنشی سازمان ملل متحد...

سفر رئیس‌جمهور به کشور هندوستان
۲۵ سنبله ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی بنا بر دعوت رسمی ناریندرا مودی صدراعظم هند برای سفر رسمی دو روزه (24 - 25 سنبله 1395) در رأس یک هیئت عالی رتبه دولتی عازم دهلی نو، پایتخت هند، گردید.

اشتراک رئیس‌جمهور غنی در نشست سران کشورهای عضو ناتو - وارسا
۲۰ سرطان ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی جهت اشتراک در نشست سران کشورهای عضو ناتو در وارسا برای یک سفر سه‌روزه (17 – 19 سرطان 1395) عازم پولند گردید.

سفر رییس جمهور به چند کشور مهم اروپایی
۱۳ قوس ۱۳۹۴

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان در سفر اخیر خود به اروپا توانست که پایه‌های مستحکم همکاری‌های بلندمدت میان افغانستان و کشورهای اروپایی را بر اساس تعهدات عمیق و وسیع‌شان نسبت به دولت و ملت افغان در چند دهۀ آینده، بریزد.