سخن رئیس‌جمهور
افغانستان از لحاظ جغرافیایی با قرار گرفتن در قلب آسیا و از لحاظ تاریخی به عنوان دروازه شبه‌قاره هند آماده است که به عنوان چهارراه آسیا عمل ‎کند. این یک مساعدت نه، بلکه دسترسی به مارکیت، سرمایه‌گذاری ترانزیتی و همکاری منطقه‌یی می‌باشد که ما از طریق آن در جست‌وجوی به دست آوردن جایگاه برحق خود در قطار دولت‌ها و کشورهای پیشرفته و به حیث عامل ثبات بین‌المللی و منطقه‎یی می‌باشیم.

آخرین مطالب

چهار قرارداد به ارزش 3 میلیارد افغانی منظور شد
۰۴ سرطان ۱۳۹۷

قراردادهای مربوط به امنیت چهار میدان هوایی، پروژه‌های حوزه دریایی آمو، انرژی، بازسازی شهر کابل و سیستم معلومات شهری به ارزش مجموعی 3 میلیارد افغانی در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی منظور شد.

نخستین سمپوزیم تغییر اقلیم و مصونیت غذایی دایر شد
۰۴ سرطان ۱۳۹۷

نخستین سمپوزیم تغییر اقلیم و مصونیت غذایی با اشتراک نمایندگان وزارت‌‌های زراعت، احیا و انکشاف دهات، انرژی و آب، اداره ملی حفاظت محیط زیست، استادان پوهنتون، سکتور خصوصی، تمویل‌کنندگان و ادارات بین‌المللی در ارگ ریاست جمهوری دایر گردید.

جلسه شورای عالی محو پولیو دایر گردید
۰۳ سرطان ۱۳۹۷

جلسه شورای عالی محو پولیو  به ریاست داکتر نجیب‌الله مجددی، مشاور ارشد و نماینده خاص رئیس‌جمهور برای محو پولیو و با اشتراک وزیر صحت عامه، نمایندگان وزارت‌ها و ادارات ذی‌ربط، تمویل‌...

استعفای مشاور رئیس‌جمهور در امور مردمی منظور شد
۰۳ سرطان ۱۳۹۷

درخواست استعفای محمد صادق قادری، مشاور مقام عالی ریاست جمهوری در امور مردمی (حوزه جنوب غرب)، از سوی رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی منظور شد.

گزارش جلسه کابینه جمهوری اسلامی افغانستان مورخ ۲۳ جوزای سال ۱۳۹۷
۲۴ جوزا ۱۳۹۷

طبق اجندا؛ وزیر عدلیه طرح مقرره پوهنتون‌ها و مؤسسات (انستیتوت‌های) تحصیلات عالی خصوصی را که به هدف تنظیم امور مربوط به تأسیس مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی، فراهم نمودن زمینه آموزش کادرهای علمی، مسلکی و تخصصی، رشد...

حکم رئيس جمهوری اسلامی افغانستان در مورد تعیین نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و معرفی شان به ولسی جرگۀ شورای ملی
۲۴ جوزا ۱۳۹۷

به تأسی از حکم مندرج فقرۀ (11) مادة شصت و چهارم قانون اساسی، تعیین و معرفی محترمه حسینه صافی، بحیث نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان، منظور است.

حکم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در مورد توظیف سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری ا.ا
۲۴ جوزا ۱۳۹۷

به تأسی از حکم فقرة (13) مادة شصت و چهارم قانون اساسی، توظیف محترمه حسینه صافی، به حیث سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان، منظور است.

شرکت‌های قراردادی تدارک تجهیزات مکاتب ۱۲ ولایت از داوطلبی‌ها محروم شدند
۲۳ جوزا ۱۳۹۷

تکمیل نشدن قراردادهای تدارک تجهیزات مکاتب ۱۲ ولایت به‌شمول بامیان و دایکندی، پیش از انقضای میعاد کمک مالی تمویل‌کننده آنها، سبب فسخ قراردادها و معرفی شرکت‌های قراردادی به پروسه محرومیت از اشتراک در داوطلبی‌های تدارکات شد.