سخن رئیس‌جمهور
افغانستان از لحاظ جغرافیایی با قرار گرفتن در قلب آسیا و از لحاظ تاریخی به عنوان دروازه شبه‌قاره هند آماده است که به عنوان چهارراه آسیا عمل ‎کند. این یک مساعدت نه، بلکه دسترسی به مارکیت، سرمایه‌گذاری ترانزیتی و همکاری منطقه‌یی می‌باشد که ما از طریق آن در جست‌وجوی به دست آوردن جایگاه برحق خود در قطار دولت‌ها و کشورهای پیشرفته و به حیث عامل ثبات بین‌المللی و منطقه‎یی می‌باشیم.

خبرها

شرکت‌های قراردادی تدارک تجهیزات مکاتب ۱۲ ولایت از داوطلبی‌ها محروم شدند
۲۳ جوزا ۱۳۹۷

تکمیل نشدن قراردادهای تدارک تجهیزات مکاتب ۱۲ ولایت به‌شمول بامیان و دایکندی، پیش از انقضای میعاد کمک مالی تمویل‌کننده آنها، سبب فسخ قراردادها و معرفی شرکت‌های قراردادی به پروسه محرومیت از اشتراک در داوطلبی‌های تدارکات شد.

کابینه پیشنهاد استملاک محل سکونت و ترمیم بنیادی مقبره احمدشاه بابا را تأیید نمود
۲۳ جوزا ۱۳۹۷

کابینه جمهوری اسلامی افغانستان پیشنهاد استملاک زمین محل سکونت و حرمسرای احمد شاه بابا و ترمیمات بنیادی مقبره وی را تأیید نمود.

پلان عمل تطبیق استراتیژی مبارزه علیه فساد اداری ۵۱ نهاد دولتی ترتیب شده است
۰۸ جوزا ۱۳۹۷

در سومین نشست سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری با نمایندگان ادارات و وزارت‌ها در ارگ ریاست جمهوری، مطرح شد که پلان عمل ۵۱ اداره یا وزارت در مورد تطبیق استراتیژی مبارزه علیه فساد اداری، در اختیار سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری قرار گرفته است.

۹۵ سند تقنینی در سال گذشته طی مراحل شده است
۰۶ جوزا ۱۳۹۷

وزارت عدلیه ضمن ارائه گزارش تحقق پلان تقنینی سال ۱۳۹۶ در جلسه کابینه، شمار اسناد طی مراحل شده در این سال را ۹۵ سند تقنینی، معادل دو برابر درج‌شده، عنوان کرد.

کابینه عضویت افغانستان در سیستم مالی بین‌المللی IFS را تأیید نمود
۰۲ جوزا ۱۳۹۷

عضویت افغانستان در سیستم مالی بین‌المللی IFS که زمینه ارسال الکترونیکی حواله‌های پولی به شکل نقدی و الکترونیکی را برای ادارات پستی فراهم می‌کند، توسط کابینه در پرنسیپ تأیید شد.

۷ قرارداد به ارزش ۹۶۰ میلیون افغانی در کمیسیون تدارکات ملی منظور شد
۳۰ ثور ۱۳۹۷

در یکصد و پنجاهمین نشست کمیسیون تدارکات ملی ۷ قرارداد به ارزش ۹۶۰ میلیون افغانی منظور، طرزالعمل تدارکات اضطراری وزارت امور داخله در پرنسیپ تأیید و گزارش نمایندگی سیاسی سازمان ملل (یوناما) از کارکرد مؤثر نظارتی کمیسیون تدارکات ملی ارائه شد.

۹ قرارداد در کمیسیون تدارکات ملی منظور گردید
۲۴ ثور ۱۳۹۷

در یکصد و چهل و نهمین جلسه کمیسیون تدارکات ملی، ۹ قرارداد به ارزش ۹۱۸ میلیون افغانی در زمینه‌های سرک، فایبر نوری و آبیاری منظور شد. همچنین گزارش اشتراک هیئت اداره تدارکات ملی در ورکشاپ شهر کولمبوی سریلانکا ارائه گردید.