سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

مقالات

هفته صنعت؛ رشد تولیدات داخلی و بسته‌های جدید حمایتی حکومت
۰۱ جوزا ۱۳۹۸

در چهار و نیم سال گذشته، صنایع تولیدی افغانستان رشد امیدوارکننده‌ داشته است؛ طوری که سهم سکتور صنعت در تولید ناخالص داخلی از ۲.۴ درصد در سال ۱۳۹۳ به ۴.۵ درصد در سال ۱۳۹۵ رسید.

نتیجه لویه‌جرگه مشورتی صلح؛ تبلور و انسجام دیدگاه ملی در مورد ثبات پایدار
۱۵ ثور ۱۳۹۸

نشست چهارروزه لویه‌جرگه مشورتی صلح که با اشتراک ۳۲۰۰ نماینده منتخب از سراسر کشور برگزار گردیده بود، سرانجام با صدور قطعنامه ۲۳ ماده‌ای به کار خود پایان داد؛

سفرهای ولایتی رئیس‌جمهور غنی؛ اهداف، نتایج و دستاوردها
۲۹ حمل ۱۳۹۸

رئیس‌جمهور غنی در چهار و نیم سال گذشته نزدیک به ۹ هزار ملاقات انفرادی و یا گروهی داشته که هدف آنها بهبود امور کاری و خدمت‌رسانی به مردم، شنیدن نظرهای شهروندان و مشوره در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های ملی و... بوده است.

آرشیف ریاست‌جمهوری؛ متنی در حاشیه
۰۹ اسد ۱۳۹۷

با وجود این‌که افغانستان دارای کثرت فرهنگی بی‌نظیر و میراث‌های فرهنگی بی‌شمار است، اما چهار دهه جنگ تحمیلی و ناآرامی در پهلوی دیگر اثرات مخرب بر زندگی مردم، میراث‌های فرهنگی و آثار مصور و مکتوب کشور را نیز با خطر نقصان و نابودی مواجه ساخته است.

حکومت و پالیسی افزایش صادرات
۲۶ سرطان ۱۳۹۷

 در طول یک سال گذشته چهار دهلیز هوایی افغانستان با کشورهای هند، قزاقستان، ترکیه و عربستان سعودی گشایش یافته است که محصولات صادراتی افغانستان از طریق آنها به بازار این کشورها منتقل می‌شود.

حلقه خبیثه تغییر اقلیم و عدم مصونیت غذایی در افغانستان
۱۳ سرطان ۱۳۹۷

 تغییر اقلیم یک پدیده کاملاً مشهود در افغانستان است. یکی از نشانه‌های واضح تغییر اقلیم در افغانستان ذوب شدن یخچال‌های طبیعی در رشته‌کوه‌های پامیر – هندوکش است که روی کاهش میزان آب‌های سطحی و محصولات زراعتی در قلمرو افغانستان...

صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری در حکومت وحدت ملی
۲۲ ثور ۱۳۹۷

حمایت از صنایع داخلی و فراهم ساختن فرصت‌ها و زمینه‌های جلب سرمایه‌گذاری در کشور، از اولویت‌های حکومت وحدت ملی است.