سخن رئیس‌جمهور
صنعتکاران، دولت و جامعه را مثلث نجیبه‌ی ثبات و رفاه افغانستان می‌دانیم. رکن عمده این مثلث، صنعتکاران افغانستان است؛ چون مملکتی که تولیدکننده نباشد، مملکت نیست. صنعتکار ما، یک رکن اصلی پایگاه تمام دیدگاه‌های اقتصادی و پالیسی‌های اقتصادی ماست.

پیام‌ها

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت هفته ملی تجلیل از تصویب قانون اساسی
۱۵ جدی ۱۳۹۴

در ماه جدی سال ۱۳۸۲، ما به حيث يك ملت آزاد و متمدن توانستيم در پرتو ارزش‌های اسلامی و ملی، واقعيت‌های اجتماعی و تجارب گذشته، مهم‌ترين سند روابط سياسی و...

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت دستیابی تیم ملی فوتبال افغانستان به مقام نایب قهرمانی مسابقات جنوب آسیا
۱۴ جدی ۱۳۹۴

ملی‌پوشان قهرمان ما امروز در میدان سبز ورزش، با همدلی، کوشش، عزم راسخ، و دنبال کردن یک هدف واحد، افتخار آفریدند و تلاش کردند که از لقب قهرمانی خود جانانه دفاع نمایند. نایب قهرمانی‌تان مبارک!

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت روز جهانی حقوق بشر
۱۹ قوس ۱۳۹۴

دولت جمهوری اسلامی افغانستان حمایت از حقوق بشر را یکی از اساسی‌ترین وظایف خود دانسته خود را مکلف بر حمایت از حقوق شهروندی افغان‌ها می‌داند و برای جلوگیری از تخطی‌های حقوق بشری و تقویت حقوق شهروندان تلاش می‌ورزد.

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت روز بین‌المللی محو خشونت علیه زنان
۰۴ قوس ۱۳۹۴

خوشحالم که وزارت امور زنان و برخی از نهادهای مدافع حقوق زن از روز جهانی محو خشونت علیه زنان گرامیداشت به عمل می‌آورند و کمپاین سراسری شانزده‌روزه کاهش خشونت علیه زنان اعلام می‌گردد.

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت روز عاشورای حسینی
۰۲ عقرب ۱۳۹۴

فرا رسیدن روز عاشورای حسینی را به امت اسلامی، آزادی‌خواهان جهان و مردم عزادار و عزتمند افغانستان در داخل و خارج از کشور تسلیت می‌گویم.

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت عید سعید قربان
۰۱ میزان ۱۳۹۴

د لوی اختر د رارسېدو په مناسبت د افغانستان او د نړۍ ټولو مسلمانانو ته مبارکي وایم.

پیام رئیس‌جمهور غنی به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت استاد برهان‌الدین ربانی، شهید صلح افغانستان
۲۹ سنبله ۱۳۹۴

بگذارید سخنم را با اتحاف دعا به روح والای شهید صلح افغانستان، استاد برهان‌الدین ربانی، آغاز و برای ایشان آرامش ابدی در فردوس برین را آرزو کنم.