دیدار معاون اداری ریاست الوزراء با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان

۲۰ ثور ۱۴۰۱

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان ظهر امروز با خانم دیبورا لاینس نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدار نمود.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و رامز الاکبروف معاون نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان نیز حضور داشت، هر دو جانب در مورد هماهنگی و شفافیت بیشتر در خصوص کمک های بشری به افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند.

ابتدا خانم دیبورا لاینس ضمن ارائه معلومات در مورد فعالیت نهادهای مربوطه ملل متحد در افغانستان، خواهان برگزاری مجلس مشترک با گروپ از وزارت های مربوطه با ملل متحد و سایر ادارات کمک کننده به منظور رفع چالش ها، هماهنگی بیشتر و انسجام و تسهیل کمک های بشردوستانه گردید.

در مقابل، محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء ضمن خوش آمدید به آنان، از برگزاری مجلس متذکره که منجر به رسانیدن کمک های بشر دوستانه به گونه شفاف به مستحقین گردد، استقبال نمود و آنرا در راستای تفاهم و هماهنگی بیشتر میان امارت اسلامی و ادارات کمک کننده، مهم خواند.

معاون اداری ریاست الوزراء با اشاره به وقوع سیلاب های اخیر در نقاط مختلف افغانستان که باعث خسارات جانی و مالی هموطنان ما گردید، خواهان کمک های بیشتر به آسیب دیدگان شد و همچنان تاکید ورزید که با توجه به اینکه امارت اسلامی کشت و قاچاق مواد مخدر را ممنوع نموده است، در زمینه معیشت بدیل به دهاقین افغانستان کمک صورت گیرد.

در اخیر این دیدار نمایندۀ خاص ملل متحد و معاون وی، بر تداوم تلاش های ملل متحد در راستای ایجاد هماهنگی و تفاهم بیشتر بخاطر کمک های بشردوستانه به افغانستان، تاکید ورزیدند.#


اشتراک گذاری