دیدار معاون سیاسی ریاست الوزراء با نماینده خاص ملل متحد در افغانستان

۲۱ ثور ۱۴۰۱

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان عصر امروز با دیبورا لاینس نماینده خاص سازمان ملل متحد در افغانستان در قصر سپیدار، دیدار کرد.

در این دیدار خانم لاینس گفت که جامعه بین المللی نیت خوب در قبال افغانستان دارد و نسبت به گذشته برای کمک به این کشور بسیار علاقمند است.

موصوف به ویژه مبارزه و جلوگیری امارت اسلامی از کشت کوکنار و مواد مخدر، ماین پاکی و کمک به دهاقین و مالداران را مواردی دانست که ملل متحد برای کمک عاجل به افغانستان در این عرصه ها اراده دارد.

خانم لاینس گفت: آنان تلاش می کنند که سرمایه های منجمد شده افغانستان آزاد گردد. وی بعضی از نگرانی های جامعه بین‌المللی در خصوص افغانستان را مانع نسبی در مقابل کمک ها دانست.

سپس محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء از خانم لاینس تشکر نمود که نیت نیک نسبت به افغانستان دارد و تصویر خوب افغانستان را در شورای امنیت ملل متحد به نمایش گذاشت.

وی بر تداوم کمک های بیشتر جامعه بین‌المللی به افغان های جنگ زده تاکید ورزید و گفت که افغان ها به این کمک ها نیاز عاجل دارند.

محترم مولوی عبدالکبیر در صحبت هایش به نگرانی جامعه بین‌المللی پاسخ قناعت بخش داده گفت: امارت اسلامی نمی خواهد که زنان را از تعلیم محروم نماید و به آنان اجازه بیرون رفتن از خانه های شان را ندهد. وی از بعضی نمونه ها یاد کرد که زنان و دختران عملاً در تجارت و تعلیم مصروف اند، در دفاتر و شفاخانه ها کار می کنند و امارت اسلامی زمینه آنرا برای شان فراهم نموده است.

معاون سیاسی ریاست الوزراء ابراز امیدواری کرد که مشکلات موجود در این زمینه به زودی حل گردد.


اشتراک گذاری