سخن امیرالمؤمنین
نهادهای امنيتی کشور باید در تامین امنيت شهروندان تلاش جدی کرده و اصول امنيتی را جداً مراعات کنند.

پیام تسلیت و همدردی عالیقدر امیرالمؤمنین بخاطر تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از زلزله اخیر در کشور

۰۱ سرطان ۱۴۰۱

با تـأثر فراوان اطلاع یافتم که شب گذشته در مربوطات ولسوالی های گیان، نکې، برمل و زیروک ولایت پکتیکا و ولسوالی سپیری ولایت خوست زلزلۀ شدید به وقوع پیوست که قرار گزارش های تازه، در حدود ۳۰۰ تن از هموطنان ما شهید، بیشتر از ۵۰۰ تن مجروح و صدها خانه مسکونی تخریب گردیده و احتمال افزایش تلفات نیز وجود دارد.

امارت اسلامی افغانستان مراتب تسلیت و غمشریکی خود را بخاطر این رویداد ناگوار به خانواده های قربانیان، اقارب و متعلقین شان و تمام مردم افغانستان ابراز نموده و از درگاه الله تعالی صبر جمیل و برای شهدا جنت الفردوس و به زخمی ها، شفای عاجل استدعا می کند.

به وزارت رسیدگی به حوادث و تمام مسئولین مربوطه، والی صاحبان و سایر افغان ها هدایت داده می شود که با تمام امکانات دست داشته شان، خود را به مناطق آسیب دیده، بخاطر بیرون کشیدن شهدا و مجروحین از زیر آوارها، انتقال و تداوی مجروحین و کمک های عاجل به خانواده های بی سرپناه و متضرر رسانیده و اقدامات لازم نمایند.

همچنان از جامعه بین المللی، مؤسسات خیریه و نهادهای بشردوستانه می خواهیم که در این مصیبت بزرگ، از افغان ها دستگیری نمایند و از هیچگونه مساعدت به آسیب دیدگان به هر اندازۀ که امکان دارد، دریغ نورزند.

از الله تعالی التجامندم که ملت بیچارۀ ما را دیگر از امتحانات و مصیبت ها در پناه خود نگهدارد.

آمین یا رب العالمین
عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ الحدیث مولوی هبة الله اخندزاده حفظه الله


اشتراک گذاری