سخن امیرالمؤمنین
نهادهای امنيتی کشور باید در تامین امنيت شهروندان تلاش جدی کرده و اصول امنيتی را جداً مراعات کنند.

معاون اداری ریاست الوزراء با هیات سازمان همکاری های اسلامی دیدار نمود

۰۱ سرطان ۱۴۰۱

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با طارق علی بخیت معاون سازمان همکاری های اسلامی، محمد سعید العیاش سفیر آن سازمان در افغانستان و هیات همراه شان، دیدار نمود.

در این دیدار، ابتدا طارق علی بخیت سلام ها و تمنیات نیک سکرترجنرال سازمان همکاری های اسلامی را به محترم مولوی عبدالسلام حنفی تقدیم نموده، گفت که افغانستان برای سازمان همکاری های اسلامی ارزش ویژه دارد.

موصوف به نمایندگی از سازمان همکاری های اسلامی مراب تسلیت و غمشریکی خود را بخاطر وقوع زلزله روز گذشته در خوست و پکتیکا به رهبری امارت اسلامی و خانواده های قربیانیان ابراز نمود و برای مجروحین شفا و به شهدا بهشت برین آرزو کرد.

آقای طارق علی بخیت گفت که کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی را بخاطر بازگشایی سفارت های شان در افغانستان، مورد ترغیب قرار داده است.

سازمان همکاری های اسلامی با افغانستان مناسبات ناگسسستنی دارد، هدف آن افغانستان با ثبات و مرفه می باشد و برای تحقق این هدف روابط دوامدار، همکاری و نقش سازنده خواهیم داشت.

محترم مولوی عبدالسلام حنفی ضمن خوش آمدید به هیات سازمان همکاری های اسلامی، از همکاری و نیت نیک آن سازمان نسبت به افغانستان تشکر نموده، گفت که افغانستان منحیث عضو فعال سازمان همکاری های اسلامی به هرگونه همکاری و حمایت در راستای فعالیت های این سازمان آماده می باشد.

معاون اداری ریاست الوزراء گفت که پالیسی امارت اسلامی در خصوص مبارزه علیه مواد مخدر، فساد اداری و داعش، واضح است و به هیچ فرد و گروهی اجازه نمی دهیم که از خاک افغانستان برضد دیگران استفاده نماید.

محترم حنفی افزود که با کشورهای همسایه، منطقه و جهان روابط حسنه می خواهیم و مناسبات با کشورهای اسلامی برای ما ارزش خاص دارد. سفر هیئت های مختلف به افغانستان و دیدار و بحث های شان با مقامات و علمای کشوربه نفع همه ما می باشد.

وی از اعلام کمک های جدید عربستان سعودی به افغانستان ابراز امتنان نمود و خواهان همکاری در زمینه ایجاد سهولت در زمینه صدور ویزا به حجاج افغان، افتتاح شعبه بانک اسلامی در افغانستان، تداوی معتادین، دادن معیشت بدیل به دهاقین و گشایش مجدد سفارتخانه های کشورهای اسلامی و همکاری سازمان همکاری های اسلامی گردید.

معاون اداری ریاست الوزراء گفت که افغان های که به وطن برگشته اند، به گونه مطمئن و باعزت در کشور زندگی کرده می توانند، از سوی امارت اسلامی نه تنها به آنان مشکل نیست، بلکه زندگی و امنیت شان مصوون است. وی افزود صداها هزار کارمند دولتی در بخش های مربوطه شان به وظایف خویش ادامه می‌دهند.


اشتراک گذاری