بر اساس تشکیل جدید ریاست عمومی حفاظت از رئیس‌الوزراء و ارگ ده‌ها محافظ ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از چندین ماه آموزش نظامی در قول اردوی 313 مرکزی به تاریخ 23 ذوالقعده 1443 هجری قمری فارغ گردیدند.

۰۴ سرطان ۱۴۰۱

در مراسم فراغت این نیروهای کوماندو، معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، شیرمحمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه و سایر مقامات دولتی دیگر نیز حضور داشتند.
ملا عبدالغنی برادر آخند در سخنرانی به فارغین نظامی گفت: الحمدلله امروز اشغال به پایان رسیده و دشمن کاملاً شکست خورده است؛ اما در عرصه سیاسی و اقتصادی هنوز دسیسه‌های دشمن به پایان نرسیده و به هر نحوی ممکن می‌خواهند در برابر ما موانع ایجاد کنند. همان طوری که بر ضد اشغال مبارزه مقدس را انجام دادیم، برای حفاظت و رشد اقتصادی این کشور نیز شجاعانه مبارزه خواهیم کرد، و این کار با کمک شما امکان‌پذیر است.
در این مراسم آقای شیر محمد عباس ستانکزی گفت: هیچ ملتی تا به حال تمام جهان را شکست نداده است، اما مجاهدین امارت اسلامی این کار را کردند که با این امر نه تنها چشم امید افغان‌ها، بلکه چشم امید سایر مسلمانان ضعیف و ناتوانِ جهان اسلام نیز بسوی شما دوخته شده است. شما با نهایت اخلاص و صداقت از این کشور، سر و مال مردم مظلوم محافظت خواهید کرد.
محافظین معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء در حین آموزش مسلکی نظامی، اصول معیاری نظام عسکری، حفاظت نظم عامه، هدایات جمنازیوم در بخش نظم و دسپلین، مهارت‌ها و مانورهای تطبیقات سلاح‌های سبک و سنگین، نشان زدن و همچنین تعرض و کمین و نیز بخش دیگر از تمرینات نظامی را آموزش دیدند.


اشتراک گذاری