دیدار معاون اداری ریاست الوزراء با سفیر جاپان

۰۶ اسد ۱۴۰۱

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با تاکاشی اوکادا سفیر جاپان در افغانستان، در حالیکه رئیس مؤسسۀ جایکا نیز حضور داشت، دیدار نمود.

در این دیدار معاون ریاست الوزراء ضمن خوش آمدید به هیأت متذکره، گفت که افغانستان با جاپان روابطه تاریخی و حسنه دارد و از اینکه امنیت سراسری در کشور تامین است، امیدواریم سفارت جاپان در افغانستان، فعالیت های خویش را از سرگیرد.
محترم مولوی حنفی افزود که امارت اسلامی مخالف تعلیم نیست در بسیاری از مراکز تعلیمی و ادارات روند تعلیمی و کاری به گونۀ عادی ادامه دارد، فساد و مواد مخدر از میان برداشته شده، حقوق بشری مطابق شریعت اسلامی تامین است و عفو عمومی تطبیق می گردد.

تاکاشی اوکادا سفیر جاپان در افغانستان از خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله و سیلاب های اخیر در کشور ابراز تأثر نمود و گفت که همکاری و کمک های بشری ما مانند گذشته ادامه دارد و کمک های عاجل ما برای متضررین حوادث اخیر از طریق هلال احمر افغانی رسیده است.

سفیر جاپان افزود که صلح و ثبات در افغانستان به نفع منطقه و جهان است، ما با افغانها مشترکاً کار می کنیم که به صلح و ثبات دایمی دست یابند. از جامعۀ بین المللی می خواهیم که بدون قید و شرط به کمک های بشری شان به افغانستان ادامه دهند.

همچنان در این دیدار رئیس موسسۀ جایکا در افغانستان از تامین امنیت سراسری ابراز خرسندی کرده، گفت: امیدواریم که با بازگشایی هرچه زودتر سفارت جاپان در افغانستان، ما ماموریت خویش را در راستای فراهم آوری کمک های بشری و انکشافی به افغانها، ادامه دهیم.


اشتراک گذاری