دیدار معاون سیاسی ریاست الوزراء با سفیر جاپان

۰۹ اسد ۱۴۰۱

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان امروز با تاکاشی اوکادا سفیر جاپان در افغانستان در قصر سپیدار دیدار نمود.

در این دیدار سفیر جاپان مراتب غمشریکی خود را بخاطر تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از زلزله در ولایات خوست و پکتیکا و سیلاب های اخیر در کشور ابراز کرد و گفت که جاپان آماده است تا با خانواده های آسیب دیده از طریق هلال احمر افغانی کمک های مواد اولیه و عاجل را برای متضررین انجام دهد.

تاکاشی اوکادا از تداوم کمک های کشورش اطمینان داده گفت که پروژه های نیمه تمام را که از سوی جاپان تمویل می گردد، تکمیل خواهیم کرد.

محترم مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء ضمن ابراز امتنان از کمک های جاپان به افغانستان، خواهان افزایش این کمک ها گردید.

معاون سیاسی ریاست الوزراء افزود که امارت اسلامی خواهان تعامل مثبت با جامعه بین‌المللی است، اما شماری از رسانه ها گزارشات نادرست را در مورد افغانستان به نشر می رسانند و اذهان عامه را تخریب می کنند.

وی در اخیر سخنانش گفت که از طریق کمیسیون تماس با شخصیت های سیاسی افغان تا اکنون ۲۲۴ تن از شخصیت ها و کادرهای افغان به کشور برگشته اند و اکنون در فضای آرام به زندگی خویش ادامه می‌دهند.


اشتراک گذاری