سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

رئیس‌جمهور غنی: تروریزم دشمن بشریت است و هرگز میان مردم افغانستان جا ندارد

۲۱ میزان ۱۳۹۵

ارگ، کابل: با ابراز تأسف و تأثر، در حالی‌که مردم مسلمان افغانستان در مساجد و تکایا از سالروز شهادت نواسه حضرت محمد(ص) گرامی‌داشت و عزاداری می‌کردند، افراد وابسته به گروه‌های تروریستی یک بار دیگر با حمله به عزاداران در ولایت بلخ، مردم را به سوگ نشاندند.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن غم‌شریکی با خانواده‌های شهدای حادثه امروز، این جنایت و عمل نابخشودنی را تقبیح کرده و برای مجروحین این رویداد از بارگاه ایزد متعال شفای عاجل استدعا می‌دارد.
رئیس‌جمهور کشور تأکید می‌ورزد که دشمنان افغانستان با حمله در اماکن مقدس و عزاداران هرگز وحدت پیروان مذاهب را صدمه نخواهند رساند. او گفت: امروز در همه مساجد و تکایا، عزاداران نفرت و انزجار عمیق خویش را علیه حمله تروریستی شب گذشته و سایر حملات تروریستی ابراز داشته و بر وحدت و همدلی تأکید کردند.
رئیس‌جمهور محمداشرف غنی خطاب به دشمنان مردم افغانستان گفت: باید بدانید که نسل امروز ما با آگاهی و خرد کامل هرگز اجازه نخواهد داد، تا میان مردم دست به نفاق‌افگنی بزنید. او گفت، تروریزم تحت هر نامی که باشد دشمن بشریت است و در میان مردم افغانستان هرگز جایگاه نخواهد داشت.


اشتراک گذاری