سخن رئیس‌جمهور
ما، اکثریت مردم افغانستان، به صورت مشتاقانه دیدگاهی را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم نهادهای نظام جمهوری اسلامی‌ خود را بسازیم؛ از صلح، وحدت و همبستگی ملی در داخل کشور برخوردار شویم و به عنوان محور اتصال منطقه‌یی، مرکز آموزش‌های اسلامی، چهارراه آسیا و بستری برای همکاری‌های منطقه‌یی و جهانی عمل کنیم

رئیس‌جمهور غنی: برای کندز امنیت، مسؤولیت و مشارکت می‌خواهیم

۱۹ میزان ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی با شماری از بزرگان، علما، اعضای شورای ولایتی، متنفذین و جوانان ولایت کندز دیدار کرد.
در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا انجینیر محمددین همدرد رئیس شورای مردمی کندز، کریمه صادقی عضو شورای ولایتی این ولایت،څارنوال مقتدر فروزانفر و حمیدالله هوتک به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.
این نمایندگان در خصوص ناامنی‌های اخیر، آسیب‌های وارده و مشکلات خانواده‌های بیجاشده ولایت کندز به رئیس‌جمهور معلومات ارائه کرده، گفتند که اصل مکافات و مجازات در مورد مسؤولین ولایت کندز تطبیق گردد، و با آنانی که در قبال انجام وظایف‌شان غفلت نموده‌اند، برخورد قانونی صورت گیرد.
آنها افزودند: برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در کندز، افراد شایسته گماشته شوند و برای برقراری وضعیت به حالت عادی، اقدامات جدی صورت گیرد. سخنرانان تلاش‌ها و توجه رئیس‌جمهور را در امر موفقیت مذاکرات صلح با حزب اسلامی ستایش کردند و حمایت‌های کامل‌شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی اعلام نمودند.
رئیس‌جمهور کشور از آنان تشکر کرد که مشکلات مردم کندز را با وضاحت کامل با وی شریک کردند.
او همچنین به روح شهدای جنگ‌های اخیر کندز اتحاف دعا نموده و به خانواده‌های قربانیان ابراز تسلیت کرد.
رئیس‌جمهور غنی گفت، کندز در اولویت توجه رهبران حکومت قرار دارد و نیروهای امنیتی و دفاعی تلاش می‌ورزند که با دقت و بدون آسیب رسیدن به مردم ملکی، شهر و اطراف ولایت کندز را از وجود دشمن پاک‌سازی نمایند، به این منظور نیروهای تازه‌نفس به کندز اعزام شده‌‌اند.
رئیس‌جمهور کشور گفت، نخست باید جهت و وضعیت را تغییر دهیم و سپس اصل مکافات و مجازات را تطبیق نماییم.
وی افزود که ثبات با بی‌ثباتی نه، بلکه با اصلاحات تأمین می‌شود و ادامه داد که در بخش‌های ملکی و نظامی اصلاحات گسترده وارد می‌شود و در زمینه آوردن اصلاحات بنیادی حمایت مردم حتمی می‌باشد، زیرا بدون اصلاحات، نمی‌توانیم در جنگ و صلح موفق گردیم.
رئیس‌جمهور علاوه کرد که برای کندز، امنیت، مسؤولیت و مشارکت می‌خواهیم و صدای کندز صدای ملت است.
وی گفت، دشمن می‌خواهد تعهدات و کمک‌های جامعه جهانی در بخش‌های نظامی و ملکی در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل برای افغانستان را زیر سؤال ببرد.
محمداشرف غنی از اعضای شورای ولایتی کندز خواست که در تطبیق پروژه‌های کوچک و متوسط همکاری نمایند. او خاطرنشان کرد که در ولایت کندز برای تطبیق پروژه‌های عام‌المنفعه حداقل ۹۰ میلیون دالر موجود می‌باشد، اما در زمینه مصرف معقول و مؤثر آن همکاری مردم و نهادهای مدنی کندز حتمی می‌باشد.
رئیس‌جمهور گفت، کندز افغانستان کوچک و نمونه وحدت ملی است، و تأکید ورزید که عوامل مشکلات داخلی کندز باید تشخیص گردد، و به همکاری مردم از میان برداشته شود.
او از بزرگان این ولایت خواست که طرح واضح، همه‌شمول، معقول و نیز پیشنهادات را در مورد کندز به گونه تحریری ترتیب و با ریاست‌جمهوری شریک سازند.
رئیس‌جمهور غنی گفت، کوشش اعظمی ما تأمین امنیت و ثبات در کندز می‌باشد، زیرا مشکلات مردم کندز را درک می‌کنیم و به‌منظور کمک با بیجاشدگان این ولایت، ۷۵ میلیون افغانی تخصیص گردیده و این روند ادامه خواهد داشت.


اشتراک گذاری