سخن رئیس‌جمهور
ما، اکثریت مردم افغانستان، به صورت مشتاقانه دیدگاهی را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم نهادهای نظام جمهوری اسلامی‌ خود را بسازیم؛ از صلح، وحدت و همبستگی ملی در داخل کشور برخوردار شویم و به عنوان محور اتصال منطقه‌یی، مرکز آموزش‌های اسلامی، چهارراه آسیا و بستری برای همکاری‌های منطقه‌یی و جهانی عمل کنیم

رئیس‌جمهور غنی به رئیس اداره تدارکات ملی، مدال عالی دولتی غازی میرمسجدی خان را تفویض کرد

۱۸ میزان ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی به‌منظور تقدیر از کارکردهای ارزنده رئیس و اعضای اداره تدارکات ملی، به یما یاری رئیس این اداره مدال غازی میرمسجدی خان و به کارمندان اداره تدارکات ملی تقدیرنامه تفویض کرد.
در این مراسم که در ارگ برگزار گردید، رئیس‌جمهور گفت: پیام من به همه ادارات، مسؤولین و کارمندان این است که امور کاری‌شان را با مؤثریت و شفافیت به پیش ببرند و این افراد برای افغانستان افتخار هستند.
رئیس‌جمهور کشور با اشاره به کارکردهای ارزنده رئیس و اعضای اداره تدارکات ملی گفت، آنان توانستند که طی ۱۸ ماه، یک اداره موفق را در افغانستان ایجاد کنند، اداره‌ای که بر اساس ارزیابی وزارت مالیه استرالیا، در سطح کشور نمونه اعلام گردید.
رئیس‌جمهور غنی گفت، مؤثریت و شفافیت اداره تدارکات ملی، این خواست مردم را تقویت می‌کند که نهادها با ارائه خدمات مؤثر و ارزنده، اصلاح و تقویت می‌گردند.
رئیس‌جمهور کشور ایجاد روحیه همکاری را در اداره تدارکات ملی مثبت دانسته گفت، شماری از ادارات با وجود آن که دارای ظرفیت‌های بالایی می‌باشند، نتوانسته‌اند زمینه هماهنگی را ایجاد کنند، اما اداره تدارکات ملی در ایجاد هماهنگی موفق بوده است.
رئیس‌جمهور گفت، مسؤولین و کارمندان اداره تدارکات ملی در امور کاری خود نه تنها احساس خستگی نکرده‌اند، بلکه به هیچ نوع فشار نیز تسلیم نشده‌اند. او افزود که آنان تعهد به خدا(ج)، قانون اساسی و قوانین تدارکات ملی دارند.
همچنین محمداشرف غنی از محمدسرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، داکتر محمدهمایون قیومی مشاور ‌ارشد رئیس‌جمهور در امور زیربنایی، اعضای شورای ملی، کابینه و اداره سیستیکا که در جلسات هفته‌وار کمیسیون تدارکات ملی اشتراک فعال دارند، قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور گفت، در امور تدارکاتی وزارت دفاع ملی تغییرات قابل ملاحظه‌ای رونما گردیده است، و شماری از رشوه‌گیرندگان وزارت امور داخله نیز بازداشت شدند که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
او اضافه کرد که دزدی کردن نان نیروهای امنیتی و دفاعی نه تنها جرم، بلکه گناه نیز می‌باشد و با مرتکبین آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
سپس، یما یاری رئیس اداره تدارکات ملی از رئیس‌جمهور کشور که با اعطای مدال و تقدیرنامه‌ها، از کارکردهای وی و همکارانش ستایش به عمل آورده است، تشکر کرد.
وی گفت: برای آوردن اصلاحات و مبارزه با فساد اداری از طریق نظام تدارکات، به‌ برآورده شدن دیدگاه حکومت وحدت ملی نزدیک خواهیم شد و خواست‌های مردم در این زمینه نیز برآورده می‌گردد.
یاری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: ما از شما آموختیم که داشتن اراده قوی دروازه‌های بسته را به‌سوی یک آینده روشن و مترقی می‌گشاید و چانس موفقیت را نیز افزایش می‌دهد.
او علاوه کرد که اداره تدارکات ملی در حقیقت تحقق دیدگاهی است که شما برای آوردن اصلاحات بنیادی در نظام مالی و اداری و از بین بردن فساد اداری مطرح کردید.


اشتراک گذاری