سخن رئیس‌جمهور
ما، اکثریت مردم افغانستان، به صورت مشتاقانه دیدگاهی را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم نهادهای نظام جمهوری اسلامی‌ خود را بسازیم؛ از صلح، وحدت و همبستگی ملی در داخل کشور برخوردار شویم و به عنوان محور اتصال منطقه‌یی، مرکز آموزش‌های اسلامی، چهارراه آسیا و بستری برای همکاری‌های منطقه‌یی و جهانی عمل کنیم

۱۸ مورد تدارکاتی به ارزش بیش از ۳.۵۹ میلیارد افغانی در کمیسیون تدارکات ملی منظور شد

۲۹ ثور ۱۳۹۸

در یکصدو هشتاد و هشتمین جلسه هفته‌وار کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، ۱۸ مورد تدارکاتی از ۱۹ مورد، به ارزش بیش از ۳.۵۹ میلیارد افغانی منظور شد.

قراردادهای عمده منظورشده شامل تمدید لین انتقال ولتاژ بلند ۲۲۰ کیلوولت از تخار الی بدخشان و سب‌استیشن کشم و فیض‌آباد؛ حفظ و مراقبت سیستم ام‌پاور؛ تدارک تجهیزات برقی ولسوالی خاک‌جبار؛ تهیه امور ساختمانی مرکز آموزشی شرکت برشنا؛ تدارک سیستم تیلیفون‌های داخلی وزارت امور خارجه؛ پخش نشرات زنده مسابقات جهانی کرکت از طریق رادیو تلویزیون ملی؛ تدارک اتصال WAN مستوفیت‌ها و گمرکات به مرکز لینک‌ها؛ تدارک  ۱۸۶ قلم ریجنت لابراتواری و محلولات طبی وزارت دفاع ملی؛ تدارک ۳۰ درصد ادویه طبی قوماندانیت صحیه ستر درستیز و قرارداد ۳۷ سایت باندویت خدمات کیبل فایبر نوری مورد نیاز وزارت دفاع ملی می‌باشد.

در این نشست گزارش هیئت مؤظف وزارت ترانسپورت درباره پروژه سرک حلقوی بلخ (مزارشریف)، تأیید و به وزارت ترانسپورت وظیفه سپرده شد تا کار این پروژه را به زودی آغاز نماید.

در همین حال وزارت معادن و پترولیم، گزارش هیئت مؤظف در مورد وضعیت شش قرارداد فعال کرومایت را به کمیسیون تدارکات ملی ارائه نمود که پس از بحث و مداقه به این وزارت صلاحیت داده شد که صحبت‌های همه‌جانبه را با قراردادیان انجام بدهد تا در روشنایی آن تصامیم اتخاذ گردد.

از سوی هم درخواست ۱۲ شرکت و قراردادی وزارت امور داخله درباره عدم پرداخت حقوق‌شان از درک کارکرد در۱۳ پروژه این وزارت، به جلسه ارائه گردید. کمیسیون در این زمینه فیصله کرد تا این شرکت‌ها در لست قراردادیانی که تحت بررسی قراردارد، شامل گردد.

در این نشست، ناظرین ملی و بین‌المللی از دیده‌بان شفافیت افغانستان، سیگار و سیستکای حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.


اشتراک گذاری