سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

برای روانشاد مرحوم محمد یوسف غضنفر مراسم دعا و یادبودی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد

۲۲ سرطان ۱۳۹۹

بعد از ظهر امروز در ارگ ریاست جمهوری مراسم یاد و اتحاف دعا به روان زنده یاد مرحوم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العادۀ رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر، برگزار گردید.

در این مراسم محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، معاونین ریاست جمهوری، قاضی‌القضات، حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی، محمد شاکر کارگر رئیس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، فضل محمود فضلی رییس اداره امور ، برخی از اعضای کابینه، اعضای شورای ملی و تعداد کثیری از بزرگان کشور از اقوام محتلف کشور شرکت نموده بودند.

در این مراسم حاجی محمدابراهیم غضنفر برادر مرحوم محمد یوسف غضنفر صحبت نموده از جلالت‌مآب محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر توجه و مواظبت شان در راستای تداوی مرحوم غضنفر و اعزام شان برای مداوا به کشور دوست ترکیه سپاس گزاری نموده یاد آور شد که برادرم مردی متواضع، فروتن و مردم دوست بود و همیشه در فکر خدمت به مردم عزیز افغانستان، دستگیری از فقرا و نیازمندان بود و آرزو داشت برای ترقی و شگوفایی افغانستان کار بیشتر انجام دهد.

موصوف یاد آور شد، در حالی که ما تسلیم رضای پروردگار هستیم، غمشریکی و همدردی های مقام عالی ریاست جمهوری و بزرگان کشور‎ با خانواده ما موجب تقویت روحیۀ ما گردید.

حاجی محمد ابراهیم غضنفر افزود که توجه ریاست جمهوری در زمینه تشیع جنازه و به خاک سپاری مرحوم غضنفر و اختصاص جایی در صحن روضه مبارک مزار شریف برای دفن برادرم، ما را بیشتر شاکر توجهات شخص رئیس جمهوری کشور ما در این مورد ساخته است.

پس از صحبت های بانو گوهر شاد بیگم دختر مرحوم غضنفردر این مراسم، جلالت‌مآب محمداشرف غنی طی سخنانی از جایگاه و شخصیت زنده یاد محمدیوسف غضنفر به نیکی یاد کرده از توجهات ایشان در راستای انکشاف سکتور خصوصی و جلب سرمایه گذاری برای رشد اقتصادی افغانستان یاد آور شده افزود که با وفات مرحوم غضنفر، ما یک عضو مهم و بازوی خود را از دست دادیم.

در این مراسم بانو فایزه گیلانی همسر مرحوم غنضفر طی صحبتی ضمن قدردانی از توجه مقام عالی ریاست جمهوری نسبت به خانوده شان از غمشریکی شخص رئیس جمهوری با خانواده ایشان ابراز تشکر کرد.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن‌کریم و اتحاف دعای به‌روح آن مرحومی پایان یافت.


اشتراک گذاری