سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

رئیس جمهور غنی از جریان پیشرفت کار احداث فاز سوم بند کمال خان، دیدن کرد

۰۶ اسد ۱۳۹۹

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته به منظور بررسی وضعیت عمومی ولایت نیمروز و بازدید از پیشرفت کار احداث فاز سوم بند کمال خان، به آن ولایت سفر نمود.
رئیس جمهور در این سفر که از سوی امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، شماری از اعضای کابینه و مسئولین تعدادی از ادارات همراهی می گردید، هنگام عزیمت به میدان هوایی زرنج مورد استقبال شماری از مسئولین ملکی و نظامی و بزرگان ولایت نیمروز قرار گرفت.
سپس رئیس جمهور از پیشرفت کار احداث فاز سوم بند کمال خان در حالی دیدن کرد که از سوی انجنیز حکمت ولی مدیر ساختمانی بند مذکور، به رئیس جمهور معلوما ت ارائه می شد.
انجنیر حکمت ولی گفت که در چهار ماه آینده کار باقی مانده این بند تکمیل می گردد و بند کمال خان بخاطر ذخیره کردن آب آماده می شود که برعلاوۀ آبیاری هزاران جریب زمین، ظرفیت تولید ۹ میگاوات برق را نیز دارد. وی افزود که بخاطر مطمئن شدن از کیفیت بهتر مواد ساختمانی، آن را پس از آزمایش استفاده می کنیم.
وی خاطرنشان کرد که با تکمیل شدن این بند، دشت ها سرسبز، آب ها مهار و کانال ها تنظیم خواهند شد و همچنان از خسارات سیلاب ها، توفان ها، رسوبات و خشک سالی جلوگیری خواهد شد و برعلاوۀ ایجاد زمینۀ کار، برای هزاران خانواده زمینه عایدات نیز فراهم می گردد.
انجنیر حکمت ولی گفت: با وجود اینکه کرونا بالای کار آنها تاثیر گذاشته است و بعضی همکاران تخنیکی و مواد ساختمانی در خارج از کشور گیر مانده اند، اما تلاش می کنیم تا کار ساختمان این بند در زمان تعیین شده، تکمیل گردد.
رئیس جمهور غنی پس از استماع پرزنتیشن متذکره، از بخش های مختلف بند کمال خان و جریان کار آن در حالی دیدن کرد که از سوی انجنیر خان محمد تکل رئیس عمومی ادارۀ ملی تنظیم امور آب، معلومات ارائه می شد.


اشتراک گذاری