سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

پیام تبریکی رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، به مناسبت حلول پر میمنت عید سعید اضحی!

۰۹ اسد ۱۳۹۹

بسم‌الله الرحمن الرحیم
عید سعید اضحی یکی از اعیاد بزرگ اسلامی و بزرگترین نشانه و مصداق ایثار و فداکاری و بارزترین نمونۀ تعبد انسان در برابر خدای بزرگ است.

هموطنان گرامی!
امسال عید قربان را در حالی تجلیل می‌کنیم که در آستانۀ یک تحول بزرگ به‌منظور دست یابی به صلح در کشور قرار داریم، صلح آروزی دیرینۀ مردم افغانستان است رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان تلاش می‌ورزد این مذاکرات با حفظ نظام جمهوریت و تمامی دست آورد های چندین سالۀ اخیر به مالکیت خود افغان ها صورت گیرد.
از این‌که گروه طالبان به مناسبت عید سعید اضحی سه روز آتش‌بس اعلان کرده اند از آن استقبال نموده به تمدید این آتش‌بس تاکید می نماییم و امیدواریم هرچه زود تر مذاکرات دولت ج.ا.ا با گروه طالبان به شکل عملی آغاز شود.
هموطنان عزیز !
خطر ابتلا به ویروس (COVID – 19) و گسترش آن در میان مردم متصور است و این آفت جهانی تا هنوز هم درمانی ندارد و واکسین آن نیز تولید نشده است.
ضمن اینکه بهترین ایام را برای شما هموطنان معزز تمنا می‌کنیم، رجامندیم تا حد امکان از تردد در جاهای مزدحم و دیدارهای غیرضروری پرهیز شود تا باشد که سلامت خود و اطرافیان شما محفوظ بماند.
از اینکه این عید بزرگ همه ساله با شکوه و شکوت خاصی تجلیل می‌شد، امیدواریم امسال با صدقات و نذر و نیایش، برای آبادانی سرزمین عزیز مان دعای خیر کنیم و با کمک به فقرا و دستگیری ایتام و مساکین در تجلیل شکوهمند این ایام بزرگ سهیم شویم.
به امید پایان جنگ و استقرار صلح دایمی برای مردم با شهامت کشور

عید سعید اضحی بر همگان مبارک
پاینده باد افغانستان عزیز

محمد شاکر کارگر
رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری


اشتراک گذاری