سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

دیدار محمدشاکر کارگر با شماری از بزرگان، متنفذین قوم و جوانان واخی و قرغیز ولسوالی واخان ولایت بدخشان

۲۲ جدی ۱۳۹۹

محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پس از چاشت امروز دوشنبه با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان قوم واخی و قرغیز والسوالی واخان ولایت بدخشان در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار عبدالشکور واقف حکمی وکیل مردم بدخشان در ولسی جرگه، جمعه خان آمو، رئیس شورای ولسوالی واخان و میر دل نمایندۀ مردم واخان به ترتیب مشکلات‌شان را در عرصه‌های مختلف از جمله نبود کلینیک‌های جامع، سرک‌های آسفالت‌شده، مکاتب معیاری، شاهراه‌ها و نبود عرصۀ کاری برای جوانان مطرح کردند. افزون بر این خواستار توجه مقام عالی در راستای تسهیل بورسیه‌ها و نیز حضور جوانان واخی و قرغیز در ساختار ادارات محلی و مرکزی شدند.

محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پس استماع خواست‌ها و پیشنهادات گفت که براساس قانون اساسی، تمام اتباع افغانستان از حقوق مساوی برخوردار اند و حکومت خود را در برابر تامین حقوق مساوی و تسهیلات لازم به همۀ شهروندان مکلف می‌داند. آقای کارگر وعده کرد که مسایل مطروحه را با کمال امانت‌داری به جلالت‌مآب رئیس جمهور پیشکش می‌کند که در هرچه زود اقدامات لازم صورت گیرد.


اشتراک گذاری