سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

دیدار محمدشاکر کارگر با فرخ مختاروف، معاون رئیس خدمات امنیت دولتی جمهوری اوزبیکستان

۲۲ جدی ۱۳۹۹

محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پس از چاشت امروز دوشنبه با فرخ مختاروف، معاون رئیس خدمات امنیت دولتی جمهوری اوزبیکستان و هیئت همراه‌شان در دفتر کارش دیدار و گفت‌وگو کرد.

در آغاز فرخ مختاروف معاون رئیس خدمات امنیت دولتی جمهوری اوزبیکستان به نقل از رئیس جمهوری اوزبیکستان از تعهد آن کشور در رابطه به پروسۀ صلح، حمایت دوام‌دار از نظام جمهوری و تداوم همکاری در جهت مبارزه با تروریسم اطمینان داد. افزون بر آن، در رابطه به توسعۀ روابط تجارتی از جمله در رابطه به ایجاد بازارچه‌های مرزی که به‌عنوان یکی از اهرم‌های مهم در ایجاد اشتغال و توسعۀ فعالیت‌های اقتصادی میان دو کشور مطرح است، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سپس محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری با ستایش از همکاری‌های دوام‌دار آن کشور با افغانستان به نقل از جلالت‌مآب محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت که افغانستان برای چندهزار سال چهارراه آسیا بوده‌ است. در حال حاضر افغانستان با فرصت‌های بزرگ و تهدیدات عمده از جمله تروریسم روبه‌رو است و توقع کرد در این زمینه همکاری‌های همه‎جانبه صورت گیرد.

آقای کارگر گفت که افغانستان بخش مهمی از آسیای میانه است و لازم است در راستای رسیدن به صلح و ثبات دایمی کشورهای منطقه و جهان با آن همکار و همیار باشد.


اشتراک گذاری