سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

دیدار محمدشاکر کارگر با مک کری، معاون سفیر ایالات متحد آمریکا مقیم کابل

۰۵ دلو ۱۳۹۹

محمدشاکر کارگر، رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پیش از چاشت امروز یک‌شنبه با ان مک کری، معاون سفیر ایالات متحد آمریکا مقیم کابل دیدار و گفت‌وگو کرد. محور این دیدار را صحبت‌ دربارۀ گفت‌وگوهای صلح و افزایش خشونت‌ها از سوی گروه‌های مخالف مسلح در کشور تشکیل می‌داد.

در این دیدار آقای کری از تعهد آن کشور در حمایت از افغانستان اطمینان داده گفت که صلح و امنیت دو اولویت اساسی ایالات متحد در افغانستان است و رهبری جدید حکومت امریکا برای رسیدن به این مهم به همکاری و حمایت خویش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد. آقای کری ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای صلح هرچه زود نتیجه بدهد و صلح و ثبات دایمی در افغانستان برقرار شود.

محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری ضمن ستایش از کمک‌های سخاوت‌مندانۀ دولت و مردم آمریکا در نزدیک به دو دهۀ گذشته و نیز تلاش‌ها در روند صلح اذعان داشت که پس از امضای توافق‌نامه میان ایالات متحد و گروه طالبان خشونت‌ها در سراسر افغانستان افزایش یافته است. آقای کارگر از موقف اخیر رهبری جدید حکومت امریکا مبنی بر بازنگری توافق‌نامه‌ میان دولت امریکا و طالبان نیز ستایش کرد.


اشتراک گذاری