سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

جلسۀ آمادگی کمیسیون برگزاری سمینار بین‌المللی امیر علی شیر نوایی برگزار شد

۰۶ دلو ۱۳۹۹

به ریاست محمدشاکر کارگر، رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پس از چاشت امروز دو شنبه، جلسۀ آمادگی کمیسیون برگزاری سمینار بین‌المللی امیر علی شیر نوایی  به‌مناسبت۵۸۰مین سالگرد تولد وی با حضور اعضای کمیسیون متذکره در ارگ برگزار شد.

در آغاز حکم جلالت‌مآب رئیس جمهور برای حضار قرائت و سپس به اعضای کمیسیون وظیفه سپرده شد که وظایف محوله را به نحو احسن انجام بدهند. افزون بر آن، در این جلسه دربارۀ پیشرفت‌های آمادگی برای برگزاری سمینار بین‌المللی مذکور و نیز در خصوص مرمت و بازسازی خانقاه پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی در ولایت بلخ، تجلیل از صد سالگی نهضت پاچا خان، اعمار و بازسازی آرامگاه ابوریحان البیرونی در ولایت غزنی، نکوداشت از جایگاه معنوی امام ترمذی و امام بخاری در هماهنگی با کشور دوست جمهوری اوزبیکستان و بازسازی پارک امیر علی‌شیر نوایی در هرات در هماهنگی با سایر نهادها، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

قابل یادآوری است که مطابق حکم جلالت‌مآب رئیس جمهوری ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری وظیفه دارد تا به مسایل مطروحه در هماهنگی با سایر نهادی ذیربط رسیدگی کند.


اشتراک گذاری