سخن رئیس‌جمهور
هر کسی که یک قدم از طرف واردات به طرف تولید می‌گذارد و زمینه را برای صادرات برابر می‌کند، به سمت ثبات افغانستان یک قدم بزرگ می‌گذارد. صنعت‌کاران نه‌تنها شریک‌های انکشافی حکومت هستند، بلکه شریک‌های ثبات افغانستان نیز می‌باشند.

دیدار محمدشاکر کارگر با حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات

۰۲ حوت ۱۳۹۹

محمدشاکر کارگر، رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری پس از چاشت امروز شنبه با حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار اعضای محترم این کمیسیون هریک سیدعصمت‌الله مل، معاون، مسافر قوقندی، منشی و کمیشنر، اورنگ زیب، محمدحنیف دانشیار، مولانا عبدالله و رحیمه ظریفی کمیشنران این کمیسیون نیز حضور داشتند.

در آغاز خانم نورستانی ضمن ارایۀ معلومات دربارۀ فعالیت‌ها و مشکلات‌ فراراه این کمیسیون گفت که داریم روی یک مکانیسم مدون به‌منظور برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه کار می‌کنیم.

سپس محمدشاکر کارگر، رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری ضمن ستایش از کارکرد رئیس و اعضای کمیسیون مستقل انتخابات گفت که انتخابات در نظام‌های دموکراتیک و مردم‌سالار روش باارزش برای گزینش افراد شایسته در نظام مدیریتی و حکومت‌داری است و مشارکت از طریق حق رأی و حضور در  انتخابات در افغانستان باید گسترش پیدا کند و این ممکن نیست مگر با برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه.

در ادامه روی راهکارها بحث‌ و تبادل نظر صورت گرفت.


اشتراک گذاری