د مطبوعاتو ازادۍ نړیوالې ورځې د درناوي په مناسبت د جمهوررئیس محمد اشرف غني پیغام

۱۳ غویی ۱۳۹۴

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر آن می‌داند. با کمال خرسندی می‌توان گفت که آزادی رسانه‌ها و بیان در افغانستان در مقایسه با کشورهای منطقه، از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. متأسفانه، کشور عزیز ما امروز در خط مقدم مبارزه با تروریزم بین‌المللی قرار دارد و هر روز با حوادث ناگوار و خشونت‌بار تروریستی مواجه است. در این میان، برخی از دست‌اندرکاران رسانه‌ها که در راه تقویت این اصل فعالیت می‌کنند، مشکلات و خطراتی را متحمل شده و در مواردی با خشونت نیز مواجه شده‌‎اند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تقویت هر چه بیشتر فضای مساعد برای رشد آزادی بیان تلاش کرده و به رسانه‌ها که ممثل این حق اساسی مردم‌اند به عنوان چشم و گوش جامعه نگریسته و حفاظت از رسانه‌ها، کارکنان و خبرنگاران را از وظایف اصلی خویش می‌داند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در حالی که خود را متعهد به حمایت از فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی آنها به اطلاعات در چارچوب قانون می‌داند، از رسانه‌ها می‌خواهد تا با درنظرداشت منافع ملی و علیای کشور و شرایط کنونی، رسالت ملی و میهنی‌شان را به گونه‌ای ادا نمایند که دشمنان سرزمین ما فرصتی برای ایجاد تفرقه میان ملت ما را پیدا نکنند.


شریکول